Formularz

Gorsety stabilizujące

Gorsety stabilizujące

Zadaniem gorsetu stabilizacyjnego jest przede wszystkim stabilizacja i korekcja ustawienia tułowia względem miednicy oraz zapobieganie tworzeniu się wtórnych bocznych skrzywień kręgosłupa. Taki gorset zapewnia podparcie zniekształconego kręgosłupa oraz klatki piersiowej, które mają tendencję do obniżania się i opierania na talerzach kości biodrowych. 

 

Stosowane są zarówno u dzieci, jak i dorosłych, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie utrzymać właściwej pozycji tułowia (np. obniżone napięcie mięśniowe, dystrofia mięśniowa, niedowłady i porażenia wiotkie, rdzeniowy zanik mięśni, przepuklina oponowo-rdzeniowa, MPDz, artrogrypoza, czy zaburzenia pourazowe).

 

Miara jest dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ od niej zależy efekt końcowy – finalny wyrób.

Do pobrania miary wykorzystujemy technologię trójwymiarowego skanowania, która bardzo precyzyjnie odzwierciedla przeskanowany obszar ciała, dostarczając projektantom niezbędnych wymiarów.

Skan części ciała zastępuje tradycyjny odlew gipsowy, dzięki czemu czas pobierania miary jest znacznie krótszy, a sam proces nie powoduje stresu u pacjenta.

Nasi projektanci wykorzystują w pracy nowoczesne, komputerowe systemach CAD/CAM, które umożliwiają przekształcenie skanu ciała (wirtualnego modelu) w wysokiej jakości gotowy wyrób ortopedyczny.

 

Każdy gorsety wykonujemy indywidualnie z uwzględnieniem wielkości skrzywienia, wymiarów i oczekiwań pacjenta, w oparciu o wskazania lekarza.