Formularz

Najnowsze technologie

Precyzyjne pobieranie miary skanerem 3D

 

Naszym celem jest jak najlepsze dopasowanie zaopatrzenia rehabilitacyjnego do Twojego ciała i stylu. Miara jest dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ od niej zależy efekt końcowy – finalny wyrób. Do pobrania miary wykorzystujemy technologię trójwymiarowego skanowania, która bardzo precyzyjnie odzwierciedla przeskanowany obszar ciała, dostarczając projektantom niezbędnych wymiarów. Skan części ciała zastępuje tradycyjny odlew gipsowy, dzięki czemu czas pobierania miary jest znacznie krótszy, a sam proces nie powoduje stresu u pacjenta. Nasi projektanci wykorzystują w pracy nowoczesne, komputerowe systemy CAD/CAM, które umożliwiają przekształcenie skanu ciała (wirtualnego modelu) w wysokiej jakości gotowy wyrób ortopedyczny.

 

 

DIERS4D Bezpieczne i dokładne badanie całego ciała

 

Nowoczesne urządzenie DIERS4D pozwala na kompleksową analizę wad chodu i postawy. Składa się ono z bieżni z czujnikami nacisku oraz systemu kamer i skanerów pozwalających nie tylko na stworzenie trójwymiarowego modelu ciała pacjenta, ale też przedstawienie go w ruchu. Daje to niespotykane dotąd możliwości badania skrzywień kręgosłupa, wad rozwojowych układu kostnego, czy skrzywień stóp. Pozwala też na dopasowanie wkładek ortopedycznych idealnie dopasowanych do pacjenta, czy wspomaganie procesu gorsetowania poprzez symulacje układu kostnego w systemie komputerowym. Najważniejsze jest jednak to, że aparatura DIERS4D nie wykorzystuje szkodliwego promieniowania Rentgenowskiego - tak jak RTG, czy tomografia komputerowa,  jest więc całkowicie bezpieczna dla pacjenta. Dowiedz się więcej!

 

 

 

Nowoczesne systemy komputerowe CAD/CAM - integrowanie fazy projektowania i wytwarzania

 

Do projektowania indywidualnych wyrobów ortopedycznych wykorzystujemy nowoczesne systemy komputerowe CAD (Computer Aided Design). Wirtualny model danej części ciała (skan) modeluje się komputerowo, pozwala to na niezwykle precyzyjne dopasowanie wyrobu, dzięki możliwości stałej kontroli wymiarów względem bazowego modelu. Kolejną przewagą nad metodami klasycznymi jest możliwość nałożenia obrazu RTG bezpośrednio na model komputerowy - pozwala to kontrolować oddziaływanie zaopatrzenia ortopedycznego na ciało pacjenta już w czasie wykonywania korekcji.

 

 

Produkcja z wykorzystaniem technik CAM i maszyn CNC

 

Fazy projektowania i wytwarzania są ze sobą ściśle powiązane. Za pomocą oprogramowania CAM (Computer Aided Manufacturing) model komputerowy przetwarzany jest na instrukcje maszynowe. Sterują one maszynami CNC (Computerized Numerical Control), które umożliwiają wytworzenie gotowego wyrobu, z precyzją do dziesiętnej części milimetra.  

 

 

Ludzie i Innowacje

 

Za wszystkimi naszymi maszynami  i technologiami stoją ludzie pełni pasji i zaangażowania. To właśnie specjalistyczna wiedza naszych pracowników, pozwala wykorzystać najnowsze technologie do wytworzenia zaopatrzenia ortopedycznego "szytego na miarę".