Formularz

Ortezy głowy - terapia kaskowa

Terapia kaskowa jest formą leczenia deformacji dziecięcych główek

Ortezy głowy - terapia kaskowa

Drogi Rodzicu,


jeśli zauważyłeś u swojego dziecka dużą deformację czaszki, a dziecko skończyło już 4 miesiące i pomimo stosowania terapii ułożeniowej oraz zabiegów fizjoterapeutycznych nie ma widocznej poprawy, nie zwlekaj – szybko wdrożona terapia pozwala na całkowite przywrócenie symetrii czaszki.


Na czym polega terapia kaskowa?

Terapia kaskowa jest formą leczenia deformacji ułożeniowych głowy, a także plagiocefalii - „skośnogłowia” lub brachycefalii - „płaskogłowia”. Polega na tym, że dziecko nosi indywidualnie zaprojektowany kask (ortezę głowy) przez 23 godziny na dobę. Kask idealnie przylega do wypukłych miejsc czaszki, a w miejscach płaskich (wklęsłych) zostawiona jest odpowiednia ilość przestrzeni, aby czaszka w naturalnym procesie wzrostu korygowała się.

 

Terapię kaskową najlepiej rozpocząć między 4, a 5 miesiącem życia, jednak nie później niż w 11 miesiącu.

TERAPIA KASKOWA PRZEBIEGA POD ŚCISŁYM NADZOREM DOŚWIADCZONEGO NEUROCHIRURGA. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I UMÓW NA KONSULTACJE.

REJESTRACJA POD NR TEL. 58 302 09 31

 

 

Jak przebiega proces wytworzenia kasku?

W procesie wytworzenia indywidualnego kasku wykorzystujemy najnowsze technologie: miarę pobieramy skanerem 3D (metoda jest bardzo szybka i całkowicie bezpieczna), a proces projektowania i wytwarzania kasku realizujemy w zaawansowanych systemach komputerowych CAD/CAM (komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania). Nasi inżynierowie po konsultacjach z lekarzem projektują kask w systemie CAD, uwzględniając indywidualny kształt główki dziecka, a następnie jest on wytwarzany w systemie CAM. Pacjent w krótkim czasie otrzymuje gotowy wyrób.

kaski okladka sml
dodatkowe sml
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!